Pracownicza Demokracja
Gazeta PRACOWNICZEJ DEMOKRACJI

Wrześniowy numer
(można teraz przeczytać niebieskie tytuły):

Str. 2
GIERTYCH MUSI ODEJŚĆ

Pierwszym i najważniejszym, lecz nie jedynym powodem protestu przeciwko obecnemu ministrowi edukacji jest oczywiście jego polityczny rodowód. Roman Giertych reaktywował bowiem Młodzież Wszechpolską - przedwojenną organizację nacjonalistyczną, czy wręcz faszyzującą, okrytą ponurą sławą.

RAZEM
Wszyscy, którzy chcą stworzyć szeroką partię przeciwników neoliberalizmu, wojny i dyskryminacji muszą być obecni na demonstracjach przeciwko Giertychowi, by energia protestujących chociaż częściowo przyczyniła się do budowy prawdziwej opozycji wobec polityków establishmentu. Trzeba podkreślić, że polityka neoliberalna wytwarzając nędzę tworzy warunki, w których ludzie pokroju Giertycha będą próbowali budować swoje partie nienawiści.

Str. 3
Naszym zdaniem * Naszym zdaniem * Naszym zdaniem *
Centrolew neoliberałów

Podpisanie 3 września umowy pt. „Porozumienie Lewicy i Demokratów – Wspólna Polska”, tworzącej koalicję do wyborów samorządowych, nie ma nic wspólnego z budowaniem prawdziwej opozycji wobec głównych partii prawicy - PiS i Platformy.

9-11 szansą dla Busha
Pięć lat temu byliśmy świadkami tragicznych wydarzeń w USA. Prezydent George Bush wykorzystał ataki na World Trade Center, by usprawiedliwić masowy terror bombardowań i okupacji w Afganistanie, później w Iraku i ostatnio w Libanie.

Kaczory chcą służyć Bushowi w Afganistanie
W dowództwie operacji w Kabulu Polska będzie mieć od 70 do 100 oficerów. [Tekst z czerwca 2006 r. Teraz wiemy, ź e Kaczyńscy chcą wysłać jeszcze 1000 żołnierzy do Afganistanu]

Str. 4
Na lewym skrzydle
SZKOLNA MACHINA WŁADZY

Główny problem edukacji w Polsce to anarchia, nieuctwo, brak dyscypliny i uczniowie zakładający kosze nauczycielom na głowę. Tak przynajmniej wydawałoby się słuchając wypowiedzi polityków rządzącej koalicji.

Tarcza Antypokojowa
Budowa amerykańskiej tarczy antyrakietowej zwiększa prawdopodobieństwo, że zostaniemy wciągnięci do kolejnych wojen USA.

Ordynacja wyborcza:
Zmiany korzystne dla dużych partii

Zmiany w ordynacji wyborczej do wyborów samorządowych ograniczą już i tak bardzo ograniczoną demokrację.

Str. 5
Imperializm
i opór na Bliskim Wschodzie

PYTANIA W RUCHU ALTERGLOBALISTYCZNYM
Dlaczego „dwa państwa” nie są rozwiązaniem dla Palestyny?

Izrael jest kolonialnym państwem osadniczym — innymi słowy państwem znajdującym się na terytorium zagarniętym pierwotnym mieszkańcom i okupowanym przez uprzywilejowanych autsajderów, popieranych przez zachodnie potęgi imperialne.

Str. 6
Imperializm
i opór na Bliskim Wschodzie

Porażka Izraela wstrząsnęła imperium USA
Kilkutysięczna partyzantka upokorzyła piątą najsilniejszą armię świata, popieraną przez najpotężniejsze supermocarstwo.

Imperializm
i opór na Bliskim Wschodzie

Libańczycy w izraelskich więzieniach
Tajna lista sporządzona przez władze libańskie, która przeciekła do libańskiej gazety “Al-Safir” zawiera nazwiska 67 mężczyzn, o których wiadomo, że zostali uprowadzeni przez Izrael i jego sojuszników w ciągu 18 lat okupacji. Tysiące innych zaginęło.

Imperializm
i opór na Bliskim Wschodzie

Wojna w internecie
Irak i Palestyna w internecie

Str. 7
Imperializm
i opór na Bliskim Wschodzie
Liban: oddolne wyzwolenie
Przystępując do natarcia w niedzielę 13 sierpnia, armia izraelska ostrzegła ich, żeby nie wracali do swoich domów. Wezwania te zostały zignorowane. Wielka masa ludzi ruszyła na południe - i Izraelczycy nie mogli na to nic poradzić.

Imperializm
i opór na Bliskim Wschodzie
USA i ich sojusznicy usiłują odzyskać utracony teren

Są, zarówno w USA, jak i w Izraelu, głosy nawołujące do użycia siły militarnej w desperackim usiłowaniu odbudowy swego imperialnego prestiżu.

Str. 8
Imperializm
i opór na Bliskim Wschodzie
Żelazny mur przeciw Palestyńczykom

Demontaż struktur syjonistycznego państwa stanowi jedyny kontekst, w którym Arabowie i Żydzi mogliby żyć razem w oparciu o pokój, równość i harmonię.

Str. 9
Strajki * Protesty *

Służba zdrowia - Czy będzie strajk? Delia Zamość - Walka szwaczek o pensje. ZNP szkoły - W obronie najmniej zarabiających. PKN Orlen - Zwycięstwo pracowników. Szpital Nowy Targ - Prześladowanie związkowców.

Str. 10
* Muzyka * Festiwale * Wiersze
Woodstock i Jarocin, Elton John w Sopocie, wiersze
Co słychać?
Cytaty z prasy
Str. 12
DZIAŁAJMY RAZEM!

KAMPANI A „GIERTYCH MUSI ODEJŚĆ
”, Inicjatywa “Stop Wojnie”