Pracownicza Demokracja
Gazeta PRACOWNICZEJ DEMOKRACJI

Marcowy numer
(można teraz przeczytać niebieskie tytuły):

Str. 2
Giertych Musi Odejść. Ogólnopolska manifestacja pracowników oświaty.
W sobotę, 24 lutego, Kampania "Giertych Musi Odjeść" zorganizowała demonstrację przed Ministerstwem Edukacji Narodowej w Warszawie. Pikietowali głównie uczniowie.

Inicjatywa "Stop Wojnie"
Informacja dot. demonstracji 24 marca

Str. 3
Naszym zdaniem * Naszym zdaniem * Naszym zdaniem *
IV RP niskich płac, pustych obietnic, promowania uprzedzeń oraz służalczości wobec USA

Gdy rząd proponuje jakieś pozytywne dla zwykłego człowieka zmiany, najczęściej możemy się spodziewać, że po prostu kłamie, by otrzymać poparcie w sondażach, a propozycje pozostaną na papierze. Tak było np. z obietnicą budowy trzech milionów mieszkań i tak jest w przypadku obietnic złożonych przez J. Kaczyńskiego i  wiceminister pracy i polityki społecznej, Joannę Kluzik-Rostkowską w Dniu Kobiet.

Str. 4
Powstrzymać oszołomów Jurka i Giertycha!
Jesteśmy świadkami obrzydliwej hipokryzji fundamentalistów prawicowych z Jurkiem i Giertychem na czele, prowadzących kampanię pod hasłem „obrony życia”. Kampania ta jest atakiem na wszystkie kobiety.

Str. 5
Ze Świata * Ze Świata * Ze Świata * Ze Świata * Ze Świata *
Historia Iraku: jedność przeciwko imperializmowi
Obraz irackiego społeczeństwa jako tygla, w którym kipią odwieczne antagonizmy i nienawiść na tle religijnym jest tyleż destruktywny, co fałszywy.

Str. 6
Na lewym skrzydle
- felieton
Mamy już dość
Twórcy III i IV RP starali się przedstawić swoje projekty jako radykalne zerwanie z PRL. Jeśli dostrzegano jakieś podobieństwa między starym a nowym systemem to widziano je albo w zbyt rozbudowanym „socjalu” (tak twierdzili liberałowie) albo w nadmiernej tolerancji dla byłych PZPRowców (tak uważali konserwatyści). Nie mówiono głośno, że zarówno PRL jak i III/IV RP to państwa kapitalistyczne.


Str.6- 7
Globalna gospodarka* Globalna gospodarka* Globalna gospodarka*
Kolos na glinianych nogach
Istnieje coraz więcej obaw przed przekształceniem się chińskiego boomu gospodarczego w krach. Dodajmy, że były szef Fed (banku narodowego USA) Alan Greenspan powiedział, że istnieje "jedna trzecia prawdopodobieństwa", że amerykańska gospodarka znajdzie się w recesji w tym roku.

Str. 8
Nie tylko tolerancja, lecz...
Radość z różnorodności

Powszechny jest argument uznający homoseksualizm za „nienaturalny”. Ale co jest „naturalne” dla istot ludzkich? To co uważamy za „naturalne” zmienia się na przestrzeni historii ludzkości.

Str. 9
Strajki * Protesty *

PKP -Zwycięstwo kolejarzy; Oświata -Giertych musi odejść - podwyżki muszą być!; Górnictwo - Trwa walka górników o podwyżki; IKS "Solino" - Solidarność z głodującymi.

Str. 10
Muzyka* Muzyka* Muzyka* Muzyka*Muzyka* Muzyka*
ASIAN DUB FOUNDATION
Don't panic - we're islamic

Chłopaki z Asian Dub Foundation mówią o sobie po prostu - Muzyczni Terroryści.Asian Dub Foundation to dziesięcioosobowy kolektyw muzyczny. Muzycy nazywają siebie „dziećmi globalizacji” - skład zespołu pokazuje wielokulturowość współczesnego Londynu, gdzie grupa powstała.
Co słychać?
Cytaty z prasy

Str. 12
Ogólnokrajowa demonstracja antywojenna, 24 marca 2007 r.
Wycofać wojska z Iraku i Afganistanu * Przeciw militarnej polityce Kaczyńskich * Nie "tarczy antyrakietowej" w Polsce * Nie wojnie z Iranem *