Pracownicza Demokracja –

Maj 2011

 

 

Żadnych cięć, żadnych zwolnień

Rozszerzmy protesty

 

Perspektywa dla polskiej gospodarki nie jest tak różowa, jak wskazałoby samozadowolenie premiera.

Więcej

 

Osama bin Laden

OBŁUDA ZACHODU

 

Wiadomość, że komandosi US Navy Seals zabili Osamę bin Ladena ogarnęła cały świat. Był to sygnał wywołujący karnawał obłudy ze strony celebrytów ze świata mediów i polityki.

Więcej  

 

 

Kapitalizm zombi Chrisa Harmana

Globalny kryzys i aktualność Marksa

 

Przedstawiamy przedmowę Filipa Ilkowskiego do polskiego wydania książki Chrisa Harmana pt. Kapitalizm Zombi. Globalny kryzys i aktualność Marksa, która ukazuje się w maju 2011 r. w serii „Spektrum” (wyd. Muza).

Więcej

 

 

Elektrownie atomowe - drogie i niebezpieczne

 

Obrońmy ludzi przed przestarzałą, morderczą i nieracjonalną ekonomicznie technologią, która pod przykrywką ekologii i społecznej misji służy do powiększania nierówności i budowania zysków elitarnych korporacji.

Więcej  

 

 

 Rewolucja w świecie arabskim

SYRIA - Lud przeciwko represjom

 

19 marca rozpoczął się nowy rozdział  zachodniej ingerencji w Libii. Zapowiadając humanitarną interwencję siły Francji, Anglii i USA zaczęły bombardować “wojskowe cele”. Od czasu rozpoczęcia bombardowań Libii siły Kaddafiego kontynuują ataki na bastiony rewolucjonistów. Ludzie giną po obu stronach. Rozwiązaniem dla libijskiego ludu jest jego własny ruch rewolucyjny, oraz otaczające ich walki w Egipcie i Tunezji. 

 Więcej

 

 

 Rewolucja w świecie arabskim

LIBIA - Wzrastają podejrzenia, co do roli NATO

 

Przed Libijczykami stoi zadanie kontynuowania powstania przeciwko reżimowi i jednoczesne zrzucania kontroli zachodu.

Los ich rewolucji jest powiązany z innymi przewrotami w całym regionie. Wiara w skuteczność zachodniej interwencji okazuje się niebezpiecznym złudzeniem.

Więcej

 

 

 140 rocznica Komuny Paryskiej

Szturmując niebo

 

Ostatnie słowo w sprawie Komuny należało do Karola Marksa. Zrozumiał, że reprezentowała ona największy dotychczasowy sprzeciw wobec świata kapitału – i największą inspirację dla nowej klasy wytworzonej przez kapitalizm, lecz przeciwstawiającą mu się. Napisał, że komunardzi „szturmowali niebo” i stanowili „nowy punkt wyjścia o światowym znaczeniu”.   Więcej

 

 

 Media - Tematy zastępcze

Królewski kicz

 

Otóż rano, w dniu ślubu, mogliśmy się dowiedzieć się z serwisu tvn24, iż ‘Kate nie będzie ślubować posłuszeństwa Williamowi’, jej ‘największym sekretem jest suknia’, i ‘zawsze była uśmiechnięta’ albo o tym, iż do ślubu Kate pojedzie Rolls Roycem, a William Bentleyem - tym samym, w  którym Kamila i Karol zostali zaatakowali przez „bezczelnych” studentów w grudniu zeszłego roku.

 Więcej

 

 

STRAJKI i PROTESTY

Opis walk w dzisiejszej Polsce

NSZZ “Solidarność” - Dni protest; Kolejarze; Służba zdrowia; Jastrzębska Spółka Węglowa; Fiat – Tychy; Agryfa – Szczecin; Energetycy; WUŻ – Gdynia; Pocztowcy – Bydgoszcz; PKN Orlen; Tauron .  Więcej

 

 

Weekend Antykapitalizmu 2011

Warszawa, 13-15 maja        

Więcej

 

 

 

 

powrót

strona główna