Pracownicza Demokracja  - luty 2010
"Sukces" Tuska - Ponad 2 mln na bruku
"Sukces gospodarczy dla kogo?”. W tej kwestii Tusk stara się ominąć temat szybko wzrastającej liczby ludzi bez pracy. Wzrost od 11,9 do 12,8 procent oznacza, że w styczniu było 2 mln 52,5 tys. osób na bruku. To 159 800 bezrobotnych więcej niż w grudniu. Oznacza to, że codziennie w styczniu 5153 więcej osób było bez pracy.
Afera hazardowa - Polska ruletka
Korupcja, nepotyzm, kolesiostwo i oszukiwanie społeczeństwa są na porządku dziennym. Kolejny raz mogliśmy się  przekonać, że dotyczy to nie tylko małych, lokalnych kacyków, ale i polityków z pierwszych stron gazet. Wniosek z całej tej afery nasuwa się niemal automatycznie – jak najmniej zaufania do ludzi sprawujących władzę i jak najwięcej społecznej kontroli nad nimi.
Rok Obamy - Kompromisy, kryzys i kapitulacja

Amerykańska lewica musi unikać podwójnego niebezpieczeństwa prostego powstrzymywania się od współpracy z ruchem, który zapewnił Obamie zwycięstwo w wyborach, ani kapitulowania przed nim.                         

Socjalizm i USA


36 procent Amerykanów, ponad jedna trzecia, pozytywnie ocenia socjalizm, wynika z sondażu Gallupa, przeprowadzonego w USA 26-27 stycznia 2010 r

List ze Szwajcarii
W ostatnim referendum, obywatele Szwajcarii przegłosowali większością 57,5% głosów wprowadzenie do konstytucji artykułu mówiącego: “Budowanie minaretów jest zabronione”. Natychmiast po referendum socjaldemokraci i konserwatyści wezwali do wprowadzenia zakazu noszenia chust w szkołach. W odpowiedzi na to odbyły się demonstracje przeciwko rasizmowi.
Piekło na Haiti - Obalenie niewolnictwa i opór wobec MFW
Haiti stało się pierwszą na świecie czarną republiką w 1804 r. Jednak wielkie potęgi były zdeterminowane by ukarać ten kraj za to, że odważył się zbuntować. Haiti, które samo powinno otrzymać odszkodowanie za brudną zbrodnię niewolnictwa, musiało opłacać tych którzy z niego żyli! Mimo tego, że suma odszkodowań została  zmniejszona do „tylko” 90 mln franków, Haiti spłacało ją do 1947 r.
Piekło na Haiti - 
Gdy pomoc zmienia się w okupację
USA mogło wykorzystać swoje obfite zasoby, by pomóc ludności, lecz zamiast tego wykorzystuje katastrofę by zwiększyć swoją kontrolę nad Haiti. Przygotowuje długoterminową okupacje, która będzie usprawiedliwiona jako „misja humanitarna”.

       Więcej
NIE elektowniom atomowym
Od roku 2005 „elity” rządzące Polską rozpoczęły medialne przygotowywanie społeczeństwa do budowy elektrowni atomowych. Skoro w latach 80. XX w. „nie wypalił” Żarnowiec, zwany przez społeczność Wybrzeża „Żarnobylem”, lobby atomowe przycichło. Dziś znów rozpowszechnia się mit dot. „bezpiecznej” rzekomo energii.. Awarie występują nie tylko w krajach byłego ZSRR, ale też we Francji, USA, Japonii.    Więcej
Bertolt Brecht


Ten koleś Marks, był pierwszym, który naprawdę zrozumiał moje sztuki.


Dlaczego klasa pracownicza ma 
klucz do wyzwolenia
  
Klasa pracownicza, włączając dzieci i emerytów liczy globalnie przynajmniej 1,5-2 mld ludzi. Nowsze dane ONZ i CIA są nawet wyższe. Proletariat wraz z wiejskim półproletariatem stanowi więc po raz pierwszy w historii większość ludzkości.
STRAJKI i PROTESTY
Opis walk w dzisiejszej Polsce
ArcelorMittal Poland; Collar Textil - Opatów; Szpitale - Starachowice, Rzeszów; Kolejarze - Zagórz, Rzeszów; Tagor S.A.-Tarnowskie Góry; Nitroerg; Uniwersytet Wrocławski; MSM "Ostrowia" - Ostrów Mazowiecka; FIAT AUTO POLAND; Bison-Bial  - Białystok; LOTOS; ORLEN

Kalendarz przeciwników wojny i wyzysku

3 DNI ANTYWOJENNE organizator Inicjatywa “Stop Wojnie” - 9-11 kwietnia 2010 (pt.-niedz.) -  Warszawa; Weekend Antykapitalizmu organizator Pracownicza Demokracja - 14-16 maja 2010 (pt.-niedz.) - Warszawa