Pracownicza Demokracja –

Listopad 2011

 

 

99% TO MY

Nie płaćmy za ich kryzys

 

 

Przywódcy Unii bez rozwiązań dla kryzysu

strefy euro

 

Europejscy przywódcy zaniepokojeni są kryzysem zadłużenia, który zagraża istnieniu strefy euro.

Wciąż przeprowadzają kolejne rundy cięć, redukcji miejsc pracy oraz obniżek pensji. Są oni jednak podzieleni co do wybierania drogi naprzód.

 Więcej

 

 

Wybory 2011

Walka jest najważniejsza

 

Tusk zagrał kartą kryzysową i wygrał wybory. Kaczyński strzelił sobie w stopę, a na centrolewicy brakowało wyraźnej alternatywy.  Więcej  

 

 

Blokada 11 listopada

Zatrzymajmy faszystów

 

Faszyzm to skrajna wersja wszystkich chorób kapitalizmu – ruch, który w kryzysowych sytuacjach może być przydatny dla klasy rządzącej. W czasach najostrzejszego kryzysu od lat 30-tych istotne jest dla wszystkich antyfaszystów, by zapobiec powtórce lat międzywojennych.       Więcej  

 

 

Ruch Okupuj Wall Street

Okupujący Wall Street poruszają wyobraźnię świata

 

Ruch Occupy Wall Street zwrócił na siebie uwagę całego świata. Anindya Bhattacharyya opisuje z Nowego Jorku jak obozowisko jest zorganizowane i co to mówi o jego polityce.

Więcej

 

 

Ruch Okupuj Wall Street

Okupuj Wall Street w Warszawie

 

Gdy zbiegną się te dwa ruchy – oburzonych na ulicach i pracowników zorganizowanych w walce – nie będzie rzeczy niemożliwych.

 

Więcej  

 

 

Kryzys i bunt w strefie euro

Grecja sparaliżowana pracowniczymi wystąpieniami

 

Rozwiązaniem obecnego kryzysu jest pracownicza kontrola nad bankami i spółkami publicznymi. Dziś więcej ludzi przyznaje słuszność tym postulatom. Więcej

 

 

Po śmierci Kaddafiego: którędy pójdzie Libia?

 

Zwycięstwo to jest pełne sprzeczności. * Doktryna “humanitarnej interwencji” została przywrócona do życia – teraz nazywana “miękką siłą militarną” (soft military power). * Upadek Kaddafiego został ciepło przyjęty w szeregach arabskich rewolucji. Świętowano w Jemenie, Egipcie i Syrii. Flaga powstańcza powiewa na demonstracjach w świecie arabskim a libijska rewolucja jest wciąż postrzegana jako część Arabskiej Wiosny.

 

Więcej

 

 

Irak: wycofanie bez defilady

 

Sposób wycofania wojsk USA z Iraku jest symbolem klęski Waszyngtonu. Po blisko 9 latach i setkach tysięcy zabitych Irakijczyków cały projekt amerykański legnie w gruzach.   Więcej 

 

 

Jest nas 7 miliardów

Mit przeludnienia

 

Wiadomość  o tym, że 31 października narodził się  7-miliardowy “obywatel Ziemi” została w większości mediów potraktowana w sposób beznadziejny. Zamiast nauki, mieliśmy mity i  uprze­- dzenia reporterów i redakcji. Nie przeludnienie, lecz miliarderzy i ich system stanowią problem dla miliardów mieszkańców naszej planety.

  Więcej

 

 

Posłowie Palikota

 

Z  przeglądu 31 nowych posłów Ruchu Palikota dowiedzieliśmy się, że 21 z nich jest przedsiębiorcami, a jeden z pozostałych to były członek Platformy.

Niewątpliwie z niektórymi członkami Ruchu Palikota można współpracować – ale jako partia jest to ślepa uliczką dla ludzi o lewicowych poglądach.

 Więcej

 

 

Recenzje - Kultura

 

 

Film: Blood in the Mobile – Krew w twoim telefonie; Film: Baby są jakieś inne - Zwyczajni ludzie, z którymi można się identyfikować; Steve Jobs –  bardziej

milioner niż wizjoner; TV - Jan Pospieszalski - narodowy bumerang.

Więcej

 

 

STRAJKI i PROTESTY

Opis walk w dzisiejszej Polsce

ZUS; Kolejarze; Zakłady Drzewne -  Dobiegniew; Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji - Kościan; Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Cuiavia - Inowrocław; BDN – Wykroty; ArcelorMittal Poland; PZL-Świdnik.

 Więcej

 

 

11 listopada - Zablokujmy

marsz faszystów!

 

 

W ramach Dni Antyfaszyzmu - spotkanie przed blokadą antyfaszystowską 11 listopada: Po zamachu terrorystycznym w Norwegii - jak walczyć z rasizmem i faszyzmem w Europie?

Gościem spotkania będzie Randi Faerevik, członkini Komitetu Międzynarodowego LO (federacji związków zawodowych) w Oslo.  Więcej

 

 

powrót

strona główna