Pracownicza Demokracja
Gazeta PRACOWNICZEJ DEMOKRACJI

Grudniowy numer
(można teraz przeczytać niebieskie tytuły):

Str. 2
25. rocznica stanu wojennego
Dziś to J. Kaczyński ze swoją antysocjalną polityką jest głównym przeciwnikiem zorganizowanych pracowników w Polsce.

Na lewym skrzydle
ODGRZEWANIE NATO
Klęska jednostronnej polityki neokonserwatystów spowodowała, że władze USA przypomniały sobie o schowanym już do lamusa Sojuszu Północnoatlantyckim.

Deptanie godności pracownic Sejmu
Kancelaria Sejmu sprawdzała ile energii sprzątaczki zużywają na czyszczenie schodów, ile na odkurzanie, a ile na inne zadania. Mierzono wysiłek sprzątaczek specjalnym podłączonym do masek urządzeniem, które badało pracę płuc.
Mali imperialiści i wielki brat
Kaczyńscy z George'em Bushem.

Str. 3
Naszym zdaniem * Naszym zdaniem * Naszym zdaniem *
Polityka jakiej nie znamy

Strajk pocztowców, zbrodnia lekceważenia ludzkiego życia w kopalni “Halemba”, wysyłanie przez rząd ponad 1000 żołnierzy do Afganistanu – nie ma żadnej partii w Sejmie, która wyraziłaby głos większości społeczeństwa we wszystkich tych sprawach.

Str. 4
GIERTYCH MUSI ODEJŚĆ

Kaczyńscy wiedzieli

Faszystowskie „wybryki” członków Młodzieży Wszechpolskiej są znane od lat. Kto jak kto, ale człowiek nadzorujący służby wywiadowcze w Polsce – czyli premier Jarosław Kaczyński – najlepiej o nich wie.

GIERTYCH MUSI ODEJŚĆ
"Wybryki" czy faszystowskie działania?

Młodzież Wszechpolska to powstała w 1922 r. młodzieżowa organizacja endecji – ugrupowania nacjonalistycznego. Mussolini doszedł do władzy we Włoszech w tym samym roku – w MW zdobywał w następnych latach gorących admiratorów.

Str. 5
Ze Świata * Ze Świata * Ze Świata * Ze Świata * Ze Świata *
Zwycięstwo wyborcze pokazuje radykalne nastroje wenezuelskich mas
Hugo Chaveza ponownie wybrano na prezydenta Wenezueli. Zdobył on blisko 62 % głosów, czyli więcej niż w poprzednich wyborach i referendach. Bardziej niż kiedykolwiek były to wybory, w których wyraźną rolę odgrywały podziały klasowe.

Ze Świata * Ze Świata * Ze Świata * Ze Świata * Ze Świata *
Liban: opozycja żąda prawdziwych zmian
W dniu 21 listopada kampanię uliczną zaczął libański ruch sprzeciwu, prowadzony przez Hezbollah, Partię Komunistyczne i skupiający głównie chrześcijan Wolny Ruch Patriotyczny. Jej celem jest obalenie popieranego przez Stany Zjednoczone rządu Fuada Siniory.

Str. 6-7
Świat dla ludzi nie dla zysku
HALEMBA: zginęli dla zysku
Rozkwit rad robotniczych w czasie rewolucji węgierskiej jest dziś wstydliwie marginalizowany przez oficjalną wersję wydarzeń. Nic dziwnego, bo rady robotnicze do tej wersji nie pasują.

Str. 7
Świat dla ludzi nie dla zysku
ZMIANY KLIMATU: Czy kapitalizm ugotuje ziemię?
Wśród klimatologów panuje już niemal zupełna zgoda co do tego, że przyszłość ludzkości jest zagrożona, jeśli nie nastąpi istotna redukcja emisji gazów, które przyczyniają się do globalnego ocieplenia.

Str. 8
Milton Friedman - Śmierć ideologa nędzy
W dniu 16 listopada zmarł Milton Friedman, ekonomiczne guru neoliberałów. W prasie mogliśmy przeczytać artykuły wychwalajace jego osiagnięcia. Jednak Friedman był bezkrytycznym apologetą horrorów kapitalizmu.

Str. 9
Strajki * Protesty *

Ośwata - Giertych kłamał; Lekarze - zastrajkują wiosną, IKS "Solino"- głodówka przeciw zwolnieniom; Kopalnia "Budryk"-górnicy głosują; PKPCargo - wywalczyli podwyźki; Telewizja Polska - Może dojść do strajku

Str. 10
Sztuka* Sztuka* Sztuka* Sztuka* Sztuka* Sztuka*
Rewolta, która ukształtowała nowy rodzaj sztuki
Był jednak czas, kiedy Holandia, przez niecałe 100 lat, była w czołówce światowej polityki. Okres ten, pomiędzy 1600 a 1675 rokiem, nazywany jest “Złotym Wiekiem”. Dzisiaj znany jest przede wszystkim ze sztuki, która była wyraźnie inna od tworzonej wcześniej.
Co słychać?
Cytaty z prasy

Str. 12
Popierajamy pocztowców! Aktywny strajk generalny drogą do zwycięstwa!
Pocztowcy wciąż mogą wygrać, jeśli powrócą do strajku.