KOMITET ORGANZACYJNY POZNAŃ 2008

Zapraszamy na PANEL DYSKUSYJNY
Jak wygrać batalię o klimat?
Niedziela 7 grudnia
CK Zamek, ul. Św. Marcina 80/82, Sala Kameralna
godz. 12.00


Paneliści:
Dr Andreas Billert (ur. 1944), historyk sztuki, jest znanym w Niemczech specjalistą w dziedzinie rewitalizacji miast. Kierował m.in. rewitalizacją starówki w Lubece i Frankfurtu nad Odrą. Urodził się w Toruniu, obecnie - po 25-letnim pobycie w Niemczech - wrócił na stałe do Poznania. Wykładowca Europa - Universitaet Viadrina we Frankfurcie n. Odrą i Uniwersytetu im. A. Mickiewicza - Collegium Polonicum w Słubicach.

Jonathan Neale - ur. w Nowym Jorku, mieszka w Londynie. Pisarz, działacz lewicowy i ekologiczny. Uczestniczył w wielu Forach Społecznych i protestach alterglobalistycznych. Sekretarz brytyjskiej Campaign Against Climate Change (Kampanii przeciw Zmianom Klimatu). Autor kilkunastu książek i dużej liczby artykułów. Jego ostatnia książka to "Stop Global Warming - change the World" ("Zatrzymać globalne ocieplenie - Zmienić świat").

Dariusz Szwed - parytetowo wraz z Agnieszką Grzybek, jeden z dwojga przewodniczących partii Zielonych 2004, delegat partii w Europejskiej Partii Zielonych. Uczestniczy w pracach parlamentarnych komisji i podkomisji dotyczących problematyki ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Brał aktywny udział w wielu międzynarodowych programach i konferencjach dotyczących zrównoważonego rozwoju i społeczeństwa obywatelskiego.

Prowadzący panel: Michał Sutowski, Krytyka Polityczna

Transport do Poznania z Warszawy - kontakt efs@wp.pl

Nocleg w poznańskich szkołach - 15 zł za noc.

Kampania Alternatywna KLIMAT TERAZ!

Organizatorzy:

Krytyka Polityczna
Młodzi Socjaliści
Pracownicza Demokracja
Stowarzyszenie Lepszy Świat
Stowarzyszenie Młoda Socjaldemokracja
Zieloni2004