Na lewo od Sld i SdPl

 

Głosujmy na PPP

 

 

Wanda Nowicka kandyduje z ramienia Polskiej Partii Pracy na stanowisko prezydenta Warszawy. Nowicka jest przewodniczącą Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny.

To bardzo dobra kandydatura. Na stronie internetowej PPP czytamy: - Obecnie we władzach Warszawy zasiadają politycy, którzy zajmują się wyłącznie promocją samych siebie, zamiast zająć się sprawami zwykłych ludzi - ocenia Nowicka.

- Zwykli mieszkańcy naszej stolicy w żaden sposób nie korzystają z rozwoju Polski i Warszawy. W Warszawie buduje się wyłącznie apartamentowce i biurowce, luksusowe osiedla dla najbogatszych, nie buduje się jednak mieszkań dostępnych przeciętnym ludziom - mówiła Nowicka podczas spotkania z dziennikarzami. Podkreśliła, że obecnie Warszawa jest miastem ogromnych kontrastów społecznych.

– Chcę, żeby w urzędach powstały pokoje, w których matki mogłyby zostawić dzieci, kiedy załatwiają sprawy – mówi Nowicka. – Myślę też o konkursach dla pracodawców przyjaznych matkom oraz o promowaniu budowy tanich mieszkań - donosi Życie Warszawy.

W wyborach samorządowych w całym kraju alterglobaliści powinni popierać kandydatów PPP.

To dobrze, że PPP jest gotowa firmować kandydaturę Nowickiej. Jednak potrzebna jest szersza opcja polityczna na lewo od koalicji SLD-SdPl-demokratów.pl i Unii Pracy. Gdy takiej opcji brakowało w Budapeszcie we wrześniu, widzieliśmy jak centroprawica i nawet skrajna prawica mogły przedstawić się jako jedyna realną alternatywę dla antysocjalnego rządu centrolewicowego.

Już teraz trzeba myśleć o tworzeniu szerszej kampanii przed nadchodzącymi wyborami parlamentarnymi - z udziałem PPP, ale pod nowym szyldem, by nazwa nie kojarzyła się z tylko jedną partią i jednym związkiem zawodowym (lider PPP Bogusław Ziętek jest również liderem związku zawodowego “Sierpień 80”). Wtedy zaangażujemy ludzi, którzy chcą współtworzyć jedność wśród aktywistów i alternatywę polityczną dla milionów.